Osvojio je s Barcelonom sve. Odlazi nakon 11 godina u klubu

ŠPANJOLSKI nogometaš Jordi Alba napušta Barcelonu, javlja više pouzdanih stranih izvora. Lijevi bek, koji je u klubu od 2012. godine, neće produljiti ugovor i pokušat će pronaći novi klub nakon što postane slobodan igrač. Alba je dijete Barcelone, a do prve momčadi morao je zaobilaznim putem, preko Cornelle, Gimnastica i Valencije, koja ga je u Kataloniju prodala za 14 milijuna eura.

Alba se u Barceloni etablirao kao jedan od najboljih lijevih bekova na svijetu i kod svakog je trenera bio standardni član prvog sastava, kao i u reprezentaciji. Za Barcelonu je odigrao 458 utakmica, zabio 27 golova te skupio 99 asistencija u svim natjecanjima.

Osvojio je sve što se osvojiti moglo s Barcelonom, bio je prvak Europe 2015. godine, šest puta prvak Španjolske, pet puta je osvojio Kup kralja, jednom Svjetsko prvenstvo klubova, jednom UEFA-in Superkup te četiri puta španjolski Superkup.