Ovo je dokaz nestvarne utakmice Hrvatske protiv Španjolske

HRVATSKA rukometna reprezentacija deklasirala je Španjolsku 39:29 u prvom susretu Europskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj. Momčad izbornika Gorana Perkovca tako je na fantastičan način otvorila turnir, i to protiv aktualnog europskog viceprvaka.

Koliko su hrvatski rukometaši namučili favorizirane Španjolce najbolje pokazuje statistika njihovih golmana. Naime, španjolski golmani Sergey Hernandez Ferrer i Gonzalo Peres de Vargas u 30 minuta prvoga dijela nisu upisali nijednu obranu. Ferrer je dotad primio pet pogodaka, a Vargas 12.

Nevjerojatno je bilo i drugo poluvrijeme u kojem je Vargas upisao svega jednu obranu, dok je Ferrer ostao na 0. Dakle, vrhunski španjolski golmani u cijeloj utakmici zajedno su upisali samo jednu obranu.

Španjolska je najteži protivnik Hrvatske u prvoj fazi turnira

Hrvatskoj nakon Španjolske, najtežeg protivnika u prvoj fazi turnira, slijede ogledi s Austrijom i Rumunjskom. Austrija je turnir otvorila uvjerljivim, 31:24 slavljem nad Rumunjima. Prva dva iz skupine prolaze u idući krug.