Perišić ostavio Inter u igri za Ligu prvaka

INTER je u utakmici 29. kola Serie A pobijedio Bolognu s 2:1 na "Giuseppe Meazzi"  i time nastavio borbu za treće mjesto i plasman u Ligu prvaka.

Prvi gol za momčad Roberta Mancinija i vodstvo postigao je Ivan Perišić u 73. minuti nakon kornera koji je izveo Marcelo Brozović. Splićanin se odlično snašao nakon ubačaja iz kuta i potpisao peti pogodak ove sezone.

D'Ambrosio: Vjerujemo u treće mjesto

Samo tri minute kasnije "nerazzurri" su povisili vodstvo preko Danila D'Ambrosija, dok je u finišu Franco Brienza samo uspio ublažiti drugu uzastopnu pobjedu domaćina.

"Iskoristili smo posljednju priliku. Upisali smo važnu pobjedu i uradit ćemo sve za treće mjesto. Vjerujemo da se možemo plasirati u Ligu prvaka", rekao je strijelac drugog gola.

Zanimljivo, Inter je čekao na pobjedu protiv Bologne pred svojim navijačima još od 2011. godine, a zahvaljujući hrvatskom dvojcu uspio je prekinuti neugodni niz.

Inter je na četvrtom mjestu s dva boda manje i utakmicom više od Rome, koja drži treću poziciju, posljednju koja vodi u Ligu prvaka.