Petra Martić nije izborila četvrtfinale turnira u Lyonu

HRVATSKA tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA turnira u Lyonu nakon što je u drugom kolu izgubila od Amerikanke Alycije Parks s 2:1 u setovima (6:2, 6:7 (3), 2:6). Martić, postavljena za četvrtu nositeljicu, odlično je otvorila meč.

Povela je 4:0 uz dva oduzeta servisa, a potom mirno privela set kraju za vodstvo 6:2. Obje su tenisačice u drugom setu držale svoje servise, uz jednu break-priliku koju 22-godišnja Amerikanka nije iskoristila. Na kraju je odluka pala u 13. igri. Pri rezultatu 3:3 Parks je nanizala četiri poena osvojivši set sa 7:6.

U odlučujućem, trećem setu Amerikanka je pri rezultatu 2:2 napravila break, a kod 4:2 još jedan i zaključila meč. Bio je to prvi međusobni susret Martić, koja se nalazi na 36. mjestu WTA ljestvice, i Parks, koja je plasirana 43 mjesta niže. U četvrtfinalu će američka tenisačica igrati protiv pobjednice susreta između Crnogorke Danke Kovinić i Mađarice Anne Bondar.