Pletikosa s klupe promatrao Spartakovo mučenje protiv slabašnog Krilja

NAKON tri pobjede u nizu (dvije u prvenstvu i jedna u domaćem Kupu), nogometaši Spartaka su na svom terenu odigrali tek 1:1 protiv Krilje Sovjetov.

Čak je Spartak u tom ogledu 14. kola ruskog nogometnog prvenstva spašavao bod, jer su gosti vodili od 26. minute pogotkom Kalačeva sve do samog kraja utakmice. No, tri minute prije kraja je 25-godišnji Vladimir Bistrov postigao izjednačujući pogodak za bod domaćina, gdje je s klupe utakmicu pratio hrvatski reprezentativni vratar Stipe Pletikosa.

Hrvatski nogometaš Tomislav Dujmović je odigrao svih 90 minuta za drugi moskovski klub, Lokomotiv, koji je s gostovanja kod Amkar Perma donio jedan bod (1:1).

Uvjerljivu pobjedu je upisao Tomsk na domaćem terenu protiv Himkija 4:0. Za goste je igrao i dobio žuti karton Dragan Blatnjak, potencijalni bosansko-hercegovački reprezentativac.