Medvjedi pobjedom pred 15 tisuća navijača otvorili hokejaški spektakl u Areni!

PRED punim tribinama zagrebačke Arene hokejaši Medveščaka pobjedom su otvorili "Ice Fever" spektakl u sklopu kojega će odigrati još šest utakmica. Nakon dvije trećine bez golova, Medvjedi su u trećoj zabili dva gola za 2:0 pobjedu kojom su osigurali ovogodišnje doigravanje.

Petnaest tisuća navijača popunilo je tribine Arene u prvoj od sedam utakmica "Ice Fever" spektakla u kojoj su domaći hokejaši uzeli nove bodove protiv slovenskih Jesenica. "Medvjedi" su time zadržali drugo mjesto u regionalnoj ligi EBEL.

Medveščak je pobijedio potpuno zasluženo, o čemu svjedoči i omjer udaraca na gol 44-20. Robert Kristan je obranio svih 20 udaraca, dok je bivši vratar ''medvjeda'' Gašper Krošelj dva puta pokleknuo u drugom dijelu treće trećine.

Medveščak je poveo u 51. minuti, kada je Vjačeslav Truhno lijepo proigrao Grega Daya, koji je izbio sam s desne strane pred Krošelja, te ga je svladao udarcem pod prečku. Za novu radost brojnih gledatelja koji su ispunili Arenu, pobrinuo se Tom Zanoški, koji je u 57. minuti oduzeo pločicu igračima Jesenica, sjurio se prema Krošelju i svladao ga lijepim udarcem za svoj 10. pogodak ove sezone i 2:0 pobjedu protiv posljednjeplasirane momčadi lige.

Medveščak je pobjedom zadržao drugo mjesto na ljestvici s 46 bodova, koliko ima i Salzburg na trećem mjestu. Vodeći Linz, koji je u ovoj rundi kod kuće pobijedio Albu Volan 4:0, ima 10 bodova više. Za dva dana u Arenu dolazi Alba Volan.

Prosvjed slovenskih navijača

U dvorani je bila i skupina gostujućih navijača koja je, razočarana ovosezonskim rezultatima Jesenica transparentom poručila "Uprava, odstopi".