Pogledajte golove kojima je Hrvatska prvi put pobijedila Portugal

HRVATSKA je u Lisabonu pobijedila Portugal 2:1 u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Europskog prvenstva. Bio je ovo osmi susret Hrvatske i Portugala, a hrvatska reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu. Luka Modrić zabio je iz kaznenog udarca u osmoj minuti nakon što je Mateo Kovačić pretrpio prekršaj i tako izborio jedanaesterac.

Diogo Jota je izjednačio u 48. tako što je s par metara udaljenosti pospremio loptu u praznu mrežu nakon što ga je Nelson Semedo proigrao s desne strane. No, Portugalci su kratko slavili jer je Ante Budimir u 56. minuti donio pobjedu Hrvatskoj. Napadač Osasune, iza kojeg je sjajna sezona u Španjolskoj, glavom je pospremio odbijanac poslije udarca Marija Pašalića. Sve golove pogledajte OVDJE.

Momčad izbornika Zlatka Dalića iz Portugala će otputovati u Njemačku, gdje ju u subotu u 18 sati na Olimpijskom stadionu u Berlinu očekuje prva utakmica protiv Španjolske. Uz te dvije reprezentacije, u skupini B nalaze se također Italija i Albanija.