LIGE PETICE

Pogledajte kako je Buffon spasio pobjedu Stanku Juriću i ostalim suigračima

Screenshot: SportKlub

GIGI BUFFON se nakon 20 godina vratio u Parmu. Tamo je oduševio i u drugoj utakmici u Serie B.

Davne 2001. je za 53 milijuna eura prešao u Juventus kao najskuplji golman u povijesti i najskuplji nogometaš Juventusa ikad. Povratak nacionalnog heroja i jednog od najboljih vratara svijeta svih vremena u matični klub izazvao je veliku pažnju u Italiji, a legendarni Gigi pokazuje da je uzbuđenje opravdano.

Nakon što je u prvom kolu bio sjajan sve do dvije minute prije kraja protiv Frosinonea (2:2), u drugom je besprijekorno branio za pobjedu 1:0 nad Beneventom.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Parma je do prve pobjede ove sezone u drugoj ligi došla golom Zagaritisa u 97. minuti.

Do tada ju je u igri održao fenomenalni golman sa šest obrana, od čega je čak četiri puta skidao najteže udarce, one unutar kaznenog prostora.

Među njima se ističu dvije odlične obrane u 15. minuti. U razmaku od samo 40 sekundi vrhunski je reagirao na snažni i precizni udarac s 15 metara te na duplo bliži pokušaj iskosa.

Stanko Jurić igrao je za Buffonovu momčad do 60. minute.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ BUFFONOVE OBRANE.