konferencijska liga

Povijesni uspjeh gibraltarskoga kluba u Europi

NOGOMETAŠI Lincoln Red Impsa pobijedili su Rigu 3:1 u produžetku uzvratne utakmice play-offa Konferencijske lige te su tako postali prva momčad s Gibraltara koja se plasirala u skupine nekog UEFA-inog natjecanja.

Nakon 1:1 u prvoj utakmici Lincoln je u uzvratu gubio 1:0 od 19. minute poslije pogotka Vakulka, ali je izjednačio u 32. golom Walkera iz penala. Golova nije bilo u nastavku, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog produžetka 38-godišnja legenda gibraltarskog nogometa Roy Chipolina zabio za 2:1, a prolazak Lincolnu potvrdio Ronan u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka.

Kao prvak Gibraltara, Lincoln je svoj europski put započeo u 1. pretkolu Lige prvaka. Tamo je u prvoj utakmici odigrao 2:2 s Folom Esch, da bi je u uzvratu razbio 5:0. U 2. pretkolu je s 2:1 i 2:0 ispao od Cluja, da bi potom u 3. pretkolu Europa lige izgubio od Slovana 3:1 i remizirao 1:1.

Nakon toga je ispao u play-off Konferencijske lige, u kojem je ostvario povijesni uspjeh.