Rijeka saznala s kim će igrati za ulazak u euro skupine

ŠVEDSKI Elfsborg je prošao u treće pretkolo Europske lige. On je bio favorit u dvomeču protiv moldavskog Sheriffa koji je u zadnjih godinu dana upao u probleme i rasprodao dobar dio momčadi. Elfsborg je u gostima pobijedio 1:0, a tu prednost je obranio na domaćem terenu gdje je slavio s 2:0 i ukupnih 3:0 otišao u iduću rundu.

Jalal Abdullai je zabio već u drugoj minuti, a Michael Baidoo je potvrdio pobjedu u 73. minuti. To je važna vijest za Rijeku jer će joj upravo Elfsborg biti suparnik nakon što je prošla rumunjski Corvinul. Prva utakmica igrat će se 8. kolovoza, a uzvrat tjedan dana kasnije.

Podsjetimo, klub koji prođe u tom dvomeču će igrati playoff rundu Europa lige. Čak i u slučaju da tamo ispadne, garantiran mu je nastup u grupnoj fazi Konferencijske lige. Pobjednik dvomeča će, dakako, igrati grupnu fazu Europske lige.