LIGE PETICE

ROMA - LAZIO 3:0 Rimski derbi obilježio čudesni Englez

ROMA je u 30. kolu Serie A pobijedila Lazio 3:0 u Derbyju della Capitale, kako Talijani zovu rimski derbi. Mourinhova momčad impresivno je riješila Sarrijevu prije kraja prvog poluvremena. Tammy Abraham je već u 56. sekundi postigao najbrži gol u povijesti rimskog derbija, ali to nije jedini pothvat koji je postigao. U 22. minuti je efektnim bacanjem akrobatski pogodio iz voleja za 2:0 na Karsdorpov ubačaj.

Konačan rezultat je u 40. minuti postavio Lorenzo Pellegrini krasnim golom iz slobodnog udarca. S oko 25 metara od gola iskosa s desne strane desnicom je pogodio u bliže rašlje nemoćnog Strakoshe. Roma je pobjedom nad najvećim rivalom uzela peto mjesto Laziju, koje iduće sezone vodi u Europa ligu.