Rutinskom igrom Rusi svladali Ukrajince i upisali prve bodove

U PRVOJ utakmici skupine A Europskog rukometnog prvenstva Rusija je pobijedila Ukrajinu 37:33 (21:16).

Teže od očekivanog Rusi su upisali prve bodove protiv autsajdera skupine u kojoj se još nalaze naša i norveška rukometna reprezentacija. U utakmici u kojoj obje momčadi nisu puno pažnje posvetile obrani Rusi su od samog početka došli do prednosti koju su uspjeli održati do kraja.

Do poluvremena je Rusija predvođena raspucanim Igropulom (11 golova) i Rastvorcevom (9) stvorila prednost od pet golova - na odmor se otišlo s 21:16. Pandan najboljem ruskom dvojcu na drugoj su strani bili Onufrijenko i Burka koji su se obojica po devet puta upisivali u listu strijelaca.

U nastavku dvoboja Ukrajinci su stisnuli u obrani, i s nekoliko lijepo organiziranih akcija primakli se Rusiji u dva navrata na samo dva pogotka minusa. Ipak, u posljednjih deset minuta dvoboja ruski dvometraši su se ponovno odlijepili na pet razlike (35:30) i tu je priči bio kraj. Ukrajina nakon ovoga nije smogla snage vratiti se u utakmicu te su Rusi zasluženo slavili.