Borba za Euro

Sljedeći suparnik Hrvatske doživio poraz, Kekovi Slovenci ispustili pobjedu

U SKUPINI kvalifikacija za Europsko prvenstvo u kojoj je i Hrvatska, Slovačka je s 2:0 pobijedila Mađarsku.

Slovaci su Mađare, sljedećeg suparnika Hrvatske, u prvom poluvremenu ostavili bez udarca u okvir gola, a načeli su ih u 42. minuti pogotkom Dude. Pet minuta prije kraja susreta pobjedu domaćih potvrdio je Rusnak. Zanimljivo, Rusnak je asistirao Dudi za prvi gol, a Duda mu se odužio asistencijom za drugi.

U ovoj skupini u prvom kolu je slobodan bio Wales, a plasman na Europsko prvenstvo izborit će prve dvije reprezentacije.

Slovenija, koju vodi Matjaž Kek, u svojoj skupini je vodila protiv Izraela golom Šporara, ali su se domaći spasili preko Zahavija.

U istoj skupini je Makedonija s 3:1 pobijedila Latviju na krilima dvostrukog strijelca Elmasa.

Nizozemska je uz dva gola Depaya i po jedan Wijnalduma i Van Dijka uvjerljivo započela kvalifikacije pobjedom 4:0 protiv Bjelorusije. U istoj skupini je Sjeverna Irska s 2:0 slavila protiv Estonije.