EURO 2020

Slovenija kupila šansu protiv Latvije, braća Hazard razbila Rusiju

SLOVENIJA je u predzadnjem kolu kvalifikacija za Euro pobijedila Latviju 1:0 i zadržala teoretske šanse za plasman.

Momčad Matjaža Keka dugo se mučila sa skromnim Latvijcima i na kraju slavila autogolom Tarasovsa koji je u 53. minuti skrenuo loptu Josipa Iličića u vlastiti gol.

Slovenija se sad mora nadati da će Austrija izgubiti od Sjeverne Makedonije. Ako se to dogodi, onda bi Slovenci u utorak morali pobijediti Poljsku u gostima, a Austrija izgubiti u Latviji, što je malo vjerojatno. Slovenci na Euro mogu jedino kroz glavne kvalifikacije. Nemaju više nikakve šanse nastupiti u dodatnim kvalifikacijama.

Rusija i Belgija plasirale su se na Euro i prije večerašnjeg međusobnog susreta u Sankt-Petersburgu, ali Belgija očito želi s maksimalnih 30 bodova završiti kvalifikacije. U Rusiju je stigla u najjačem mogućem sastavu i slavila 4:1. Već do poluvremena bilo je 3:0 za goste, s dva gola Edena Hazarda i jednim njegova brata Thorgana. Na 4:0 povisio je Lukaku u 72. minuti, a počasni gol za Rusiju zabio je Džikija dvije minute kasnije. Belgija je u zadnjem kolu domaćin Cipru, a Rusija gostuje u San Marinu.