Sluckij svjestan moći Intera: Nismo se predali, igrali smo dobro...

S UKUPNIH 2:0 u dvije četvrtfinalne utakmice Lige prvaka Interova se nogometna momčad preko moskovskog CSKA kvalificirala među posljednja četiri u natjecanju.

Mjesto ondje pronašli su prvi put u posljednjih sedam godina nakon što je Diego Milito bio precizan na San Siru, a Wesley Sneijder u uzvratu u utorak na stadionu Lužniki u Moskvi.

Pogodio je Nizozemac gol Akinfejeva iz slobodnog udarca s dvadesetak metara u šestoj minuti. Posao je talijanskoj momčadi dodatno olakšan nakon isključenja Chidija Odiaha u 49. minuti.

Susret je kratko prokomentirao trener poraženih Moskovljana, Leonid Sluckij:

"Rano primljeni pogodak otežao nam je zadatak. Izgubili smo, istina, ali nismo igrali loše i nismo se niti u jednome trenutku predali."

Na posljednjem pohodu u polufinale Lige prvaka Inter je zaustavljen od gradskog suparnika Milana.

Sada, kada je u posljednja četiri i kada očekuje protivnika, a bit će to ukupno bolji iz susreta Arsenala i Barcelone, Inter je u prilici postati europskim prvakom. Naslov je to koji čeka od sezone 1964./65.