Split srušio Cibaliju i poslao je na rub druge lige

U POSLJEDNJOJ utakmici 23. kola Prve HNL Split je pred svojim navijačima pobijedio Cibaliju s 1-0, a pobjednički pogodak postigao je Ivan Jovanović već u devetoj minuti dvoboja.

U derbiju začelja tri su boda pripala Splitu, koji je zahvaljujući pogotku Jovanovića stigao do pobjede koja ga je približila osmoplasiranom Interu na šest bodova, a toliku prednost "crveni" sada imaju u odnosu na Cibaliju koja je pred ispadanjem iz prvoligaškog društva.

Trenutak odluke dogodio se u spomenutoj devetoj minuta, kada je Ivan Tomičić sjajno asistirao za Jovanovića, koji je s deset metara uspio zabiti za važnu pobjedu.

Na drugoj strani, momčad Brune Akrapovića pokušala je stići do izjednačenja, ali nije napravila niti jednu ozbiljnu priliku pa sada ima šest bodova manje od rivala s Parka Mladeži.