Split u drami pobijedio Zadar

KOŠARKAŠI Splita pred više od dvije tisuće gledatelja na svojim Gripama savladali su Zadar 89:85 (17:27, 19:24, 28:18, 25:16) u prvoj utakmici 18. kola regionalne ABA lige. Zadrani su bili bolja momčad u prvom poluvremenu, u kojem su ubacili 51 poen i nakon 20 minuta imali 15 poena prednosti (36:51). No Splićani su se vratili u nastavku odigravši mnogo čvršću obranu te su već u trećoj četvrtini svoj zaostatak smanjili na pet poena (64:69).

Odluka o pobjedniku pala je u završne dvije i pol minute, u koje su momčadi ušle izjednačene (80:80). Polaganje Shannona Shortera i trica Lewisa Sullivana donijeli su Splitu vodstvo 85:80 kada je do kraja ostalo 39 sekundi, a domaća momčad je tu prednost uspjela obraniti pogodivši sva četiri slobodna bacanja u preostalom vremenu.

Tyrell Nelson je s 23 poena bio najefikasniji igrač pobjedničke momčadi. Lovre Runjić je ubacio 19, a Shorter je popunio svoju statistiku sa 17 poena, devet skokova, pet asistencija i pet ukradenih lopti. Sullivan je spojio 16 poena i deset skokova, a Dominik Mavra je radio za suigrače, pa je sakupio 12 asistencija.

Nelson i Božić ubacili po 23 poena

Zadrane je s 23 poena, deset skokova i devet asistencija predvodio Luka Božić, dok je Antonio Jordano ubacio 16 poena. Splićanima je ovo treća pobjeda u četiri ovosezonska dvoboja sa Zadranima, protiv kojih imaju 2:0 u ABA ligi i 1:1 u domaćem prvenstvu. Ovo je ujedno bila i prva pobjeda domaće momčadi u njihovim ovosezonskim utakmicama.

Split je s učinkom 7:11 privremeno skočio na osmo mjesto ABA lige, u kojoj se Zadar s 9:9 nalazi na šestoj poziciji. U vodstvu su dva beogradska euroligaša Partizan (15:2) i Crvena zvezda (15:1), dok je hrvatski predstavnik, zagrebačka Cibona, s učinkom 6:11 na 10. mjestu. Cibona će utakmicu 18. kola odigrati u ponedjeljak (18 sati), kada će gostovati kod čačanskog Borca.