HRVATSKO PRVENSTVO

Split uvjerljiv protiv Zadra, rasplet finala u subotu

KOŠARKAŠI Splita pobijedili su Zadar 81:68 u četvrtoj utakmici finala za prvaka Hrvatske te tom pobjedom izjednačili omjer u seriji na 2:2. Pehar namijenjen pobjedniku podići će momčad koja pobijedi u sljedećoj utakmici, a ona će se igrati u subotu. Domaćin će biti Zadar.

Zadar je pobijedio u prva dva ogleda u finalu, Split najavio povratak u seriju slavljem u produžetku treće utakmice, a sad se i novom pobjedom u potpunosti vratio u borbu za naslov. Konačnih +13 ne predstavlja realno stanje na parketu jer Split je bio bolja momčad nakon otvarajuće četvrtine i koju minutu prije kraja vodio i 21 koš razlike.

Do pobjede su košarkaše Splita vodili Toni Perković s 18 poena i Marko Luković sa 17, dok su kod Zadra, koji je tricu gađao 3/18, najbolji bili Anthony Justin Carter s 12 i Chinanu Onuaku te Dominik Marva s 12 koševa.