LA LIGA

Starci Rakitić i Papu Gomez ostavili su Sevillu u igri za naslov

AP Photo/Miguel Morenatti/Guliver

IVAN RAKITIĆ sinoć je sudjelovao u spektakularnoj utakmici u kojoj je postigao jedan od sedam golova, a njegova Sevilla nakon brojnih preokreta u gostima je svladala Celtu 4:3.

Rakitiću je gol za 3:3 u 60. minuti bio drugi ligaški, a šesti u svim natjecanjima ove sezone. Za potpuni preokret nakon vodstva domaćina 2:1 i 3:2 pobrinuo se Papu Gomez u 76. minuti.

Argentinski ofenzivac, koji je u Sevillu stigao u zimskom prijelaznom roku iz Atalante, nakon utakmice je na Instagram Storyju objavio fotografiju zagrljaja s Rakitićem i napisao: "Starci."

Obojica su 33-godišnjaci, a samo je kapetan Jesus Navas (35) stariji od njih u cijeloj momčadi. Ovaj put ti su "starci" donijeli pobjedu Sevilli, koja osam kola prije kraja sezone na četvrtom mjestu zaostaje za vodećim Atleticom samo šest bodova, Real joj bježi pet, a Barcelona četiri, dok petoplasirani Real Sociedad ima čak 14 bodova manje.