Championship

Šunjić i Sluga upisali pobjede u Championshipu, Halilović bez nastupa

Jonathan Moscrop/Sportimage/Guliver

NOGOMETAŠI Luton Towna priredili su iznenađenje pobijedivši na gostovanju Bournemouth s 1:0 u susretu 24. kola Championshipa, a gostujuću pobjedu ostvario je i Birmingham City koji je identičnim rezultatom slavio kod Middlesbrougha.

Luton priredio iznenađenje

Pobjedu Lutonu protiv jednog od najvećih kandidata za plasman u Premiership donio je Kiernan Dewsbury-Hall golom u 67. minuti.

Put do tri boda gostima olakšalo je i isključenje domaćeg veznjaka Jeffersona Lerme u 26. minuti.

Za Luton Town je branio hrvatski reprezentativac Simon Sluga.

Gostujuću pobjedu i to identičnim rezultatom ostvario je i Birmingham City protiv Middlesbrougha.

Bila je to prva pobjeda Birminghama u zadnjih sedam kola, a gol za važna tri boda zabio je Scott Hogan u 26. minuti.

Halilović nije ulazio u igru

Za Birmingham je cijeli susret odigrao Ivan Šunjić, dok Alen Halilović nije ulazio u igru.

Na vrhu ljestvice Championshipa se nalazi Norwich City s 50 bodova ispred Swansea Cityja (43) i Bournemoutha (42). Luton Town je na 12. mjestu s 33 boda, dok Birmingham City drži 18. mjesto s 26 bodova, sedam više od zone ispadanja.