fa kup

United jedva pobijedio Aston Villu u FA kupu

MANCHESTER UNITED plasirao se u 4. kolo FA kupa nakon što je na Old Traffordu pobijedio Aston Villu 1:0.

Momčad Ralfa Rangnicka do pobjede je došla golom Scotta McTominaya u 8. minuti, a nakon toga domaćini sve do same završnice praktički nisu postojali na terenu. Par minuta kasnije Ollie Watkins je u velikoj šansi pogodio gredu, a nešto kasnije je imao još jednu dobru priliku, ali je zakasnio na ubačaj.

Gosti su u drugom poluvremenu zabili dva gola, ali su oba bila poništena zbog zaleđa. United je pred kraj susreta imao manje od 40 posto posjeda lopte, ali gosti terensku inicijativu nisu uspjeli pretvoriti u gol. Mason Greenwood je u 74. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika. Krenuo je sam s centra prema Emilianu Martinezu, no u čistoj šansi pucao je ravno u golmana.

United će u 4. kolu u veljači igrati protiv Middlesbrougha.