Manchesteri preokretima do prvih pobjeda u Ligi prvaka, Juve lako sa Sevillom

U PREOSTALIM utakmicama 2. kola Lige prvaka oba mančesterska velikana preokretima su došli do prvih pobjeda ove sezone. Juventus je bez ozlijeđenog Marija Mandžukića lako slomio Sevillu u Torinu.

U skupini B Manchester United je pobijedio Wolfsburg 2:1, dok je CSKA u Moskvi slavio protiv PSV Eindhovena 3:2.

Gosti su šokirali Old Trafford pogotkom u četvrtoj minuti utakmice, a strijelac je bio Daniel Caliguri. 'Vukovi' su držali prednost do 34. minute kada je isti igrač skrivio kazneni udarac igravši rukom. Najstrožu kaznu iskoristio je Juan Mata. United je u 53. minuti stigao do vodstva preko Chrisa Smallinga i prednost je uspio zadržati. Wolfsburg je na zadnja četiri gostovanja u Engleskoj postigao pogodak, no izgubio je sve četiri utakmice.

CSKA je u Moskvi protiv PSV-a umalo uspustio vodstvo od 3:0. Ruski sastav je u prvom poluvremenu postigao tri gola, a strijelci su bili Ahmed Musa (7) i Seydou Doumbia (21, 36-11m). Doumbia je u 44. minuti imao i kazneni udarac, no promašio je. Nizozemci su u 60. minuti smanjili golom Maximea Lestiennea, a posve se vratili u susret u 69. minuti novim pogotkom 23-godišnjeg Belgijanca. U 80. minuti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Arias i nisu uspjeli izjednačiti.

Nakon dva kola sve četiri momčadi imaju po tri boda.

Benfica iznenadila Atletico u Madridu

U skupini C Benfica je iznenadila Atletico Madrid pobijedivši na Vicente Calderonu 2:1. Atletico je poveo u golom Angela Corree u 23. minuti, a izjednačio je Nicolas Gaitan u 36. minuti. Benfica je u 52. minuti u potpunosti okrenula rezultat, a strijelac drugog gola bio je Goncalo Guedes. Atletico je protiv portugalskih klubova odigrao čak 16 utakmica, a zanimljivo večeras je tek prvi put igrao protiv Benfice.

Na ljestvici vodi Benfica sa šest bodova, Atletico ima tri, dok Galatasaray i Astana (2:2) imaju po bod.

City do pobjede iz penala u 90. minuti

U skupini D Juventus je golovima Alvara Morate (41) i Zaze (87) pobijedio Sevillu. Juve je u Serie A najgore startao u posljednjih 45 godina, no u Ligi prvaka je upisao dvije pobjede. Mario Mandžukić nije nastupio za Juve zbog ozljede. Sevilla nije pružila gotovo nikakav otpor i samo jednom zapucala na gol Gigija Buffona.

Manchester City je na gostovanju pobijedio Borussiju Moenchengladbach 2:1. Domaćin je propustio kazneni udarac, a City je pobjednički pogodak zabio u sudačkoj nadoknadi.

Raffael je promašio kazneni udarac za njemački sastav u 20. minuti, točnije njegov udarac sjajno je zaustavio najbolji igrač Cityja Joe Hart. Svoju premoć Nijemci su ipak iskoristili u 54. minuti golom Larsa Stindla nakon povratne lopte Juliana Korba. City je izjednačio u 65. minuti golom Otamendija, a u nadoknadi stigao do pobjede golom Aguera iz jedanaesterca.

Na ljestvici vodi Juventus sa šest bodova, Sevilla i City imaju po tri boda, a Borussija je na začelju bez bodova.

MANCHESTER UNITED - WOLFSBURG 2:1

53` GOOOL! United je preokrenuo na 2:1, strijelac je Smalling!

33` PENAL za United! Caligiuri je sada bio tragičar, pogođen je u ruku u kaznenom prostoru. Mata je izveo udarac s bijele točke i zabio za 1:1!

4` GOL! Caligiuri je zabio za vodstvo Wolfsburga na Old Traffordu!

Manchester utd: De Gea - Valencia, Smalling, Blind, Darmian - Schneiderlin, Schweinsteiger - Mata, Rooney, Depay - Martial

Wolfsburg: Benaglio - Trasch, Naldo, Dante, Rodriguez - Guilavogui, Arnold - Caligiuri, Kruse, Draxler - Dost

ATLETICO MADRID - BENFICA 1:2

51` GOL! Guedes je strijelac za vodstvo Portugalaca 1:2!

37` GOL! Gaitan je zabio za izjednačenje Benfice na 1:1!

23` GOL! Correa je doveo Atletico u vodstvo!

Atletico M.: Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis - Torres, Gabi, Tiago, Correa - Griezmann, Martinez

Benfica: Cesar - Semedo, Luisao, Jardel, Eliseu - Guedes, Almeida, Samaris, Gaitan - Jonas, Jimenez

BORUSSIA M`GLADBACH - MANCHESTER CITY 1:2

90` PENAL za City! S bijele točke pogodio je Aguero i donio pobjedu gostima!

65` GOOOL! Nakon kornera kojeg je izveo Kolarov, Christensen je zabio autogol za 1:1!

54` GOOOL! Stindl je zabio za vodstvo Mönchengladbacha!

18` PENAL za domaće! Otamendi je srušio Cityjevog napadača u kaznenom prostoru. Raffael je promašio s bijele točke!

Borussia M: Sommer - Korb, Christensen, Dominguez, Wendt - Herrmann, Dahoud, Xhaka, Johnson - Stindl, Raffael

Manchester C: Hart - Sagna, Demichelis, Otamendi, Kolarov - Toure, Fernandinho - De Bruyne, Silva, Sterling - Aguero

JUVENTUS - SEVILLA 2:0

87` GOL! Zaza je povisio na 2:0 u samoj završnici utakmice! Sevilla je samo jednom zapucala na gol domaćina.

41` GOL! Juventus je poveo pogotkom Morate na asistenciju Barzaglija!

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini, Evra - Khedira, Hernanes, Pogba - Cuadrado, Morata, Dybala

Sevilla: Rico - Coke, Andreolli, Kolodziejczak, Tremoulinas - Konoplyanka, N`Zonzi, Krychiwiak, Krohn-Dehli - Gameiro, Reyes

CSKA MOSKVA - PSV 3:2

36` GOL! Ponovo Doumbia, a CSKA je već na 3:0!

21` GOL! Doumbia je povisio na 2:0!

7` GOL! Musa je zabio na asistenciju Tošića za vodstvo Rusa 1:0.

CSKA: Akinfeev - Fernandes, Berezutski, Ignjašević, Šennikov - Tosić, Natcho, Wernbloom, Musa - Dzagoev - Doumbia

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Brenet - Propper, Hendrix, Maher - Narsingh, Locadia, Lestienne