VELIKI ARPAD ŠTERBIK Pogledajte najbolji potez finala Europskog prvenstva

ŠPANJOLSKA je sinoć u finalu Europskog prvenstva u Areni Zagreb slavila protiv Švedske 29:23, a junak tog susreta bio je Arpad Šterbik.

Legendarni 38-godišnji vratar u drugom poluvremenu bio je najzaslužniji za pobjedu protiv Švedske.

Arpad je bio u reprezentativnoj mirovini posljednje dvije godine, ali španjolski izbornik Jordi Ribera uspio ga je nagovoriti da im se priključi i pomogne Španjolskoj u polufinalu protiv Francuske, nakon što su ostali bez svog prvog golmana, Gonzala Pereza de Vargasa.

U Zagreb je sletio tek dan prije polufinala. Francuzima je obranio tri sedmerca, Španjolska je slavila 27:23, a u finalu su na krilima sjajnog Šterbika srušili Švedsku za povijesni naslov europskih prvaka.

Šterbik je u finalu imao osam obrana, sve to u najbitnijim trenutcima igre. Jedna obrana posebno je oduševila rukometni svijet.

Igrala se 48. minuta, rezultat je bio 21:16 za Španjolsku, švedski rukometaš pokušao je s krila zabiti gol, ali na vratima je stajao čudesni Šterbik koji je na fantastičan način obranio udarac te samo još jednom pokazao da je možda i najbolji golman svih vremena.

EHF je tu obranu izabrao za najbolji potez finala u Zagrebu.