LANDON DONOVAN, 27-godišnji ofenzivni veznjak LA Galaxyja i nogometne reprezentacije SAD-a, posljednjih dana bilježi iznimna priznanja i uspjehe.

Prije nekoliko dana je zavrijedio pehar (po šesti put u karijeri) za najboljeg nogometaša Sjedinjenih Američkih Država. Prvi put je takvu nagradu dobio 2002. godine.

U subotu je, pak, praktički sam osigurao Los Angeles Galaxyju konferenciji naslov u MLS ligi (na Zapadu). Bio je junak u pobjedi 2:0 protiv San Josea budući je u 24. minuti polovično zaslužan za prvi pogodak (nakon njegovog udarca je gostujući igrač Burling skrenuo loptu u vlastitu mrežu), dok je u 77. minuti zapečatio sudbinu gostiju iz San Josea golom za 2-0.

David Beckham je igrao za klub iz Los Angelesa do 85. minute, ali se istaknuo s tek nekoliko slobodnih udaraca kojima nije do kraja zaprijetio gostujućem vrataru Cannonu.

Ovo je prvi konferencijski naslov za Galaxy od 2005. godine, a u prvom krugu doigravanja će igrati ili protiv Chivasa ili protiv Houstona.