Video - Grčka Superliga: Gol Cesareca, dvije asistencije Budimira

DVJEMA utakmicama u ranome poslijepodnevnom terminu nastavljeno je šesto kolo grčkoga nogometnog prvenstva. Asteras je na svom terenu izgubio od Ergotelisa 4-2.

Goste je s dvama pogocima u vodstvo doveo bivši napadač Hajduka, latvijski reprezentativac Maris Verpakovskis. Domaći su uspjeli izjednačiti. U 63. je minuti za 2-2 pogodio Daniel Cesarec. Bio je to njegov peti prvenstveni pogodak. Po jedan je zabio u svakom od posljednjih pet kola, te predvodi ljestvicu najboljih ligaških strijelaca.

Gosti su do kraja zabili dva gola preko Orfanosa (77. minuta) i Česnauskisa (90.). Kod dva je gola gostiju asistirao 23-godišnji hrvatski napadač Mario Budimir, koji je, kao i Cesarec s druge strane, odigrao svih devedeset minuta.

U drugom dvoboju Panionios je na svom terenu u Ateni pobijedio Atromitos 2-1. U domaćem je sastavu do 57. minute igrao Boško Balaban, dok su Dario Smoje i Davor Kukec prosjedili dvoboj na klupi. Zdravka Popovića nije bilo u kadru gostujućeg sastava.

Grčka Superliga, 6. kolo:
Panionios – Atromitos 2-1 (Skoufalis 20, Omo 90 / Perrone 74-11m)
Asteras – Ergotelis 2-4 (Marcelao 45, Cesarec 63 / Verpakovskis 17, 22, Orfanos 77, Česnauskis 90)

Poredak: 1. Olympiacos 16, 2. Panathinaikos 15 (-1), 3. Asteras 11. 4. Aris 11, 5. Ergotelis 11...