HRVATSKI nogometaš Jerko Leko zabio je prvi pogodak na utakmici Lyona i Monaca (2:2), nakon koje Lyon više nije vodeća momčad Le Championnata.

Leko je u 34. minuti odlično završio kontru Monaca nakon koje su gosti poveli 1:0 i opomenuli sedmerostrukog uzastopnog prvaka Francuske da će imati novih grdnih problema na svom Gerlandu.

Bio je ovo prvi pogodak Leke u domaćem prvenstvu ove sezone, s tim da mu je sudac utakmice progledao kroz prste petnaest minuta prije kraja. Dok je ležao na travnjaku, i bez lopte, Leko je udario kopačkom Boumsonga, no zaradio je samo žuti, a ne evidentni crveni karton.

Tijekom utakmice je Lyon bio daleko bolja momčad i igrač utakmice je bio vratar Monaca Ruffier koji je spasio svoj klub od barem tri-četiri sigurna pogotka.

Bio je nemoćan u 65. minuti kada je Cris izjednačio na 1:1, no već u sljedećem napadu je Monaco opet vodio nakon pogotka Pina.

Konačnih 2:2 je postavio atraktivnim škaricama Piquionne u 81. minuti, na asistenciju Crisa.

Leko je vrlo dobro odigrao svih 90 minuta u dresu Monaca. Nikola Pokrivač je ušao u igru u 90. minuti, dok je Dario Šimić odrađivao kaznu duplih žutih kartona.

Vodstvo je tako na ljestvici preuzeo Marseille koji ima bod više od Lyona i dva više od Bordeauxa. Sljedeće kolo donosi novu poslasticu: Lyon gostuje kod Bordeuaxa.

Marseille se poigrao s Grenobleom

Olympique je na Velodromeu slavio 4:1. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, no u nastavku je proključao marsejski stadion. Serija je otvorena pogotkom Taiwa iz jedanaesterca, a potom su uslijedili pogoci Hiltona, pa još jedan Taiwa i za kraj ovosezonskog pojačanja iz Šahtara - Brandaa.

Le Championnat, 31. kolo:

Lyon - Monaco 2:2 (Cris 65, Piquionne 81 / Leko 34, Pino 66)

Marseille - Grenoble 4:1 (Taiwo 52-11m, 65, Hilton 59, Brandao 89 / Courtois 90)