VIDEO Nainggolanov projektil, Roma razbila Sampdoriju u Kupu

ROMA je razbila Sampdoriju s 4:0 u posljednjem susretu osmine finala Kupa Italije. Momčad Luciana Spallettija igrat će u četvrtfinalu protiv Cesene, koja je eliminirala Sassuolo. Za Samp je do 62. minute jako dobro igrao Ante Budimir, koji je imao neke dobre prilike, ali nije uspio zabiti talijanskom velikanu.

U drugom poluvremenu hrvatski napadač je s lijeve strane odlično šutirao u suprotni kut, ali je lopta završila malo pored vratnice.

Rimska momčad načela je goste zahvaljujući Radji Nainggolanu, koji je u 39. minuti zabio prekrasan gol.

Belgijac je, nakon greške braniča Sampdorije, iz prve fantastično opalio s ruba šesnaesterca i pogodio za eksploziju na Olimpicu.

Bio je to njegov treći gol na posljednja četiri susreta kod kuće u svim natjecanjima, a ranije je zabio protiv Lazija u derbiju, te donio pobjedu i protiv Milana.

Na 2:0 povisio je Edin Džeko u 48, nakon sjajna asistencije Stephana El Shaarawyja...

... dok je treći gol lobom potpisao i sam El Shaarawy poslije duge lopte Džeke.

Točku na i stavio je ponovno sjajni Nianggolan, koji je u 90. minuti glavom, nakon centaršuta Diega Perottija, postigao svoj drugi gol na utakmici i zaključio sjajnu noć Rome.