VIDEO Ronaldo srušio rekord prvenstva Saudijske Arabije

CRISTIANO RONALDO zaključio je svoju prvu punu sezonu Saudijske profesionalne lige u velikom stilu nakon što je oborio rekord za najviše golova postignutih u sezoni. U susretu posljednjeg, 34. kola Al Nassr je pobijedio Al Ittihad 4:2, a Ronaldo je postigao dva gola čime je stigao do rekordne brojke od 35 golova u sezoni. Dosadašnji rekord držao je bivši napadač Al Nassra Marokanac Abderrazak Hamdallah, koji je postigao 34 gola u sezoni 2018./19.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SAŽETAK UTAKMICE

Portugalac je u 45. minuti pogodio za 1:0, a 69. minuti je na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića povećao prednost domaćina. Strijelci su bili i Gharreb (79.), te Al Nemer (90+5.), dok su kod Al Ittihada strijelci bili Al Shamrani (89.) i Fabinho (90+2.). Naslov saudijskog prvaka osvojio je Al Hilal sa 96 bodova, dok je Al Nassr drugi sa 82 boda.

Ukupno je Ronaldo u 44 ovosezonske utakmice za Al Nassr postigao 44 gola i podijelio 13 asistencija.