Villarreal u zoni ispadanja: Ali i dalje može u Ligu prvaka

VILLARREAL nije uspio doći do pobjede treću utakmicu zaredom i u posljednjih sedam susreta prvenstva ozbiljno im prijeti ispadanje iz španjolskog prvenstva. Nalaze se na 18. mjestu La Lige i da je prvenstvo završilo danas, ispali bi u drugu ligu.

>>> Istovremeno mogu osvojiti Europa ligu, ući u Ligu prvaka i ispasti u drugu ligu

Zanimljivo, u isto vrijeme ove sezone mogu ispasti iz prvog razreda španjolskog nogometa i igrati Ligu prvaka sljedeće sezone. Naime, u Europa ligi stigli su do četvrtfinala, a tamo igraju protiv Valencije. Uspiju li otići do kraja i osvojiti natjecanje izborit će nastup u Ligi prvaka.

Nogometaši Getafea i Seville pobijedili su u 31. kolu Primere te su nastavili mrtvu trku za četvrto mjesto, koje vodi u Ligu prvaka.

Getafe je pobijedio Athletic s 1:0 golom Angela 12 minuta prije kraja, dok je Sevilla slavila kod Valladolida s 2:0. Kod Valladolida u zapisniku nije bio Duje Čop, dok je Marko Rog ostao na klupi Seville.

Getafe je četvrti s 50 bodova, a Sevilla ima bod manje.