KOMPLETIRANO je 2. kolo Europa lige. U ranijoj utakmici Rubin Kazan i PAOK odigrali su 2:2 u ogledu u kojem je mrežu gostiju čuvao hrvatski 27-godišnji vratar Dario Krešić. U večernjim utakmicama većih iznenađenja nije bilo.

U B skupini su uspješni bili Hannover u gostima kod Vorskle 2:1, te Standard kao domaćin Københavnu s 3:0. Standard i Hannover imaju 4 boda, København 3, a bez bodovnog učinka je Vorskla.

U C skupini, Legia je kao domaćin teškom mukom pobijedila Hapoel iz Tel Aviva s 3:2. U domaćoj momčadi je naš Ivica Vrdoljak odigrao s kapetanskom vrpcom prvo poluvrijeme, dok je kod gostiju Mirko Oremuš igrao do 84. minute.

PSV je u Bukureštu protiv domaćeg Rapida slavio s 3:1, iako su domaći poveli, a do 89. minute je rezultat bio 1:1. Tada je Toivonen poentirao za prednost momčadi iz Eindhovena, čiju je pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio Matavž. PSV vodi na ljestvici s maksimalnih 6 bodova. Legia i rapid imaju po tri boda, a Hapoel je posljednji bez ijednog boda.

Maccabi iz Tel Aviva je u skupini E došao do prvog boda, odigravši na svome terenu 1:1 protiv kijevskog Dinama. Brown Ideye je doveo goste u vodstvo u devetoj minuti, da bi u 44. izjednačio Micha Dor. Za izraelski je klub do 71. minute igrao mladi hrvatski reprezentativac Roberto Punčec, dok je bosansko-hercegovački veznjak Haris Medunjanin proveo na terenu svih 90 minuta, baš kao i naš Ognjen Vukojević u dresu Dinama.

Red Bull Salzburg je pred svojim navijačima u drugom dijelu slomio otpor Slovana i pobijedio s 3:0.

Europa liga, 2. kolo:

skupina A:

Rubin Kazan – PAOK 2-2 (Načo 52, Djadjun 66 / Athanasiadis 23, Fotakis 81)

Tottenham – Shamrock 3-1 (Pavljučenko 60, Defoe 61, Santos 65 / Rice 51)

Redoslijed: 1, Rubin Kazan 4, 2. Tottenham 4, 3. PAOK 2, 4. Shamrock Rovers 0

skupina B:

Vorskla – Hannover 1-2 (Kurilov 50 / Abdellaoue 32, Pander 44)

Standard – København 3-0 (Seijas 57, Felipe 72, Kanu 79)

Redoslijed: 1. Standard 4, 2. Hannover 4, 3. København 3, 4. Vorskla 0

skupina C:

Legia – Hapoel Tel-Aviv 3-2 (Ljuboja 67, Komorowski 72 – 11 m, Radović 89 / Tamuz 34, Lala 79)

Rapid Bukurešt – PSV 1-3 (Alexa 28 / Bouma 43, Toivonen 89, Matavž 90+2)

Redoslijed: 1. PSV 6, 2. Legia 3, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel-Aviv 0