Zekić i dalje bez poraza u BiH. Gubio je, ali se spasio u velikom derbiju

SARAJEVO i Željezničar odigrali su 1:1 u velikom gradskom derbiju 8. kola WWin lige BiH. Sarajevo, koje vodi Zoran Zekić, tako je ostalo bez poraza i u osmoj utakmici ove sezone te zadržalo tri boda prednosti ispred najvećeg rivala, koji je na trećem mjestu. Drugi je Zrinjski.

Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, a Željezničar, koji također vodi hrvatski trener Denis Ćorić, u prvom je mogao voditi i dva gola razlike. Gosti su promašili dvije velike šanse, ali su ipak na poluvrijeme otišli s vodstvom 1:0 nakon gola Boljevića minutu prije kraja prvog poluvremena.

Domaćini su bili puno bolji u drugom poluvremenu (udarci 13-1), ali su uspjeli samo izjednačiti preko bivšeg Slavenova igrača Vinka Solde u 62. minuti. Do kraja susreta Sarajevo je imalo još nekoliko velikih prilika, ali gosti su izdržali.