Ženska hrvatska reprezentacija

Ženska reprezentacija Hrvatske stigla do prvih golova i prve pobjede

U ŠESTOM kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Svjetsko prvenstvo hrvatske nogometašice su upisale premijernu pobjedu te su postigle prve golove.

Na domaćem terenu u Puli Hrvatska je pobijedila Moldaviju s uvjerljivih 4:0 te su igračice Nenada Gračana trenutačno četvrte na ljestvici s četiri boda.

Naredni kvalifikacijski susret igrat će se u travnju

Hrvatska je put prema tri boda trasirala u prvom poluvremenu kada je postigla dva pogotka. Prvo je Ana Maria Marković svladala suparničku vrataricu u šestoj minuti, dok je u 35. Landeka realizirala kazneni udarac za 2:0.

U drugom dijelu se nastavila dominacija Hrvatica, a usporedno s tim su se dogodila nova dva gola. Prvo je zabila Lubina u 65., a deset minuta kasnije i Jelenčić za konačnih 4:0.

U idućem mini ciklusu, u travnju sljedeće godine, hrvatske nogometašice prvo gostuju kod Moldavije (8. travnja), dok nakon toga dočekuju Rumunjsku (12. travnja).