10.000 kupaca u Austriji tužilo Volkswagen. Nagodili se, dobit će 23 milijuna eura
NJEMAČKI automobilski div Volkswagen postigao je izvansudsku nagodbu u Austriji s austrijskim kupcima koji su oštećeni skandalom Dieselgate. Volkswagen će im platiti 23 milijuna eura, piše Forbes.
Afera Dieselgate izbila je u rujnu 2015. godine kada je američka agencija za okoliš EPA javnosti otkrila Volkswagenovo varanje na testovima ispušnih plinova. Skandal se potom proširio i na druge proizvođače.
Austrijska udruga za zaštitu potrošača VKI podnijela je 16 tužbi u ime deset tisuća kupaca Volkswagenovih vozila, javlja francuska novinska agencija AFP. Volkswagen je nakon nagodbe priopćio da pozdravlja rješenje koje su postigli s VKI-jem. Kako javlja AFP, udruga za zaštitu potrošača tražila je od njemačkog proizvođača više od 60 milijuna eura.
Afera Dieselgate već je stajala proizvođača automobila više od 30 milijardi eura, a najveći troškovi nastali su u SAD-u.
U Njemačkoj je, pak, početkom rujna započelo suđenje bivšem šefu Volkswagena Martinu Winterkornu zbog umiješanosti u aferu, ali je ovaj tjedan odgođeno zbog Winterkornove ozljede pri padu. Sud u Braunschweigu najavio je da će se nastaviti sljedeće godine, prenosi njemačka novinska agencija dpa, sažima STA.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
VIDEO Bez ovoga većina Hrvata ne može zamisliti dan. Slažete li se?
Akcije su toliko dobre da bi police mogle biti prazne prije vikenda
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!
Sve za roštilj, od ćevapa do ajvara, sada je na akciji i do 50%
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
VIDEO Bez ovoga većina Hrvata ne može zamisliti dan. Slažete li se?
Akcije su toliko dobre da bi police mogle biti prazne prije vikenda
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!