Netflix će ubuduće trošiti "samo" 17 milijardi dolara godišnje
ČELNI ljudi Netflixa odlučili su da će zbog financijske situacije u svijetu malo zauzdati svoju potrošnju pa će u narednih par godina na novi sadržaj trošiti "samo" 17 milijardi dolara godišnje.
"Prošli smo kroz neke prilično velike poslovne tranzicije. Postali smo pametniji i sad našu potrošnju možemo usmjeriti tako da ima veći učinak", rekao je financijski direktor Netflixa Spencer Neumann.
Prije trošili i do 20 milijardi godišnje
Iako su prije znali trošiti i do 20 milijardi dolara godišnje, pandemija je ostavila trag na najvećoj streaming platformi na svijetu. Stranger Things 4 pomogao im je da zadrže pretplatnike, ali i povećao potrošnju.
"Konkretno ta serija je pogođena covidom zbog mlade glumačke ekipe, veličine i razmjera produkcije i brojnih lokacija na kojima smo snimali. Bilo je vrlo skupo isporučiti tu seriju", rekao je jedan od izvršnih direktora, Ted Sarandos i nastavio: "Jedan od razloga rezanja sezone na dva dijela bilo je trajanje snimanja jer je dosta toga bilo usporeno ranijim prekidima produkcije i oprezom da se glumci ne zaraze. Financijski utjecaj na tu seriju bio je veći nego na druge projekte."
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
Akcije su toliko dobre da bi police mogle biti prazne prije vikenda
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!
Kad ste zadnji put bili nedostupni? Ako se ne možete sjetiti, niste jedini
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Svakodnevno koristite AI? Dovoljno vam je 30 sekundi za ovo: Možete osvojiti 7000€
Akcije su toliko dobre da bi police mogle biti prazne prije vikenda
Osvoji paket Ožujskog piva i dres repke: Podijeli svoju zakon navijačku priču!