Stanišić: Rekao sam Livakoviću da će Kane ponovno pucati u istu stranu
HRVATSKA reprezentacija nastavlja pripreme za drugu utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva. Nakon poraza od Engleske, izabranike Zlatka Dalića čeka susret s Panamom, u kojem će tražiti prve bodove na turniru. Na današnjoj press-konferenciji reprezentacije govorili su Josip Stanišić i Petar Musa te tako održali pretposljednju presicu prije utakmice protiv Paname.
Jeste li popričali s Kaneom nakon utakmice protiv Engleske?
Stanišić: Pričao sam s njim, ali ne predugo. Imao je i on stvari za obaviti poslije utakmice. Rekao sam mu da sam znao gdje će pucati i drugi penal. Da je bila dobra utakmica, očekivao sam da će biti takva. Nismo baš puno razgovarali, čestitao sam mu na sjajnoj igri.
Rekli ste Livakoviću da će Kane ponovno pucati u istu stranu?
Stanišić: Kada je Livaković obranio Kaneu prvi penal, rekao sam mu da je ranije u sezoni za Bayern u takvoj situaciji ponovno pucao u istu stranu. To je na kraju njegova procjena, naravno. Da je pucao u drugu stranu, krivnja bi bila na meni. Golman ima osjećaj kojemu moraš vjerovati. Nažalost, prvi je obranio, drugi nije, ali tako je ispalo.
Kako ste se osjećali nakon gola Engleskoj?
Musa: Emocije su me preplavile kad sam zabio Engleskoj. Zabio sam za izjednačenje. Bio sam jako sretan zbog gola, ali na kraju sam bio tužan zbog rezultata.
Olakšava li vam pripremu utakmice činjenica da znate da ćete startati?
Stanišić: Uvijek sam imao isti stav, bio u ekipi i na klupi. Što se tiče priprema za utakmicu, to mi ništa ne mijenja.
Je li vas Engleska nekako iznenadila?
Stanišić: Svi smo znali prije utakmice kakvi su oni igrači. Ispred gola su "ice cold", ne treba im puno šansi. Livaković je obranio puno situacija, no nije bilo nečega što nisam mogao očekivati, nije me iznenadilo.
Musa: Stanišić je sve rekao, to su sve kvalitetni igrači. Nije bila posebna priprema za utakmicu, dobro smo ih analizirali i vidjeli koje greške moramo ispraviti.
Panama?
Stanišić: Znamo na što moramo paziti, mi nijednog protivnika ne shvaćamo kao lakog. Uvijek smo dali svoj maksimum, neovisno o imenu. Dat ćemo sve od sebe i idemo po pobjedu.
Kakva će biti uloga napadača protiv Paname?
Musa: U svakoj je utakmici bitno da radiš za ekipu, moraš biti spreman za svaku situaciju. Svi imamo istu želju, radimo dobro i svi smo spremni.
Par riječi o hrvatskim navijačima u Americi i Torontu?
Musa: Možemo biti sretni što imamo takve navijače, mi im se želimo odužiti na terenu. Oni su nam dodatan motiv.
Koliko ste puta pogledali svoj gol?
Musa: Nisam ga puno gledao, dva-tri puta. Volim više pogledati i analizirati utakmicu.
Modriću slijedi 200. utakmica. Kako vam se čini ta brojka?
Stanišić: Što još reći o Luki, svi znamo kakav je igrač. Ta je brojka nerealna, za mene je najbitnije otkad sam tu, da je uvijek prema svakome isti i da je ostao normalan uz sve uspjehe koje je imao. To je nešto što možda ljudi izvana ne znaju.
Perišić je na najvećim turnirima stigao do 19. asistencije?
Musa: Perišić je iza Luke najveći igrač u povijesti Hrvatske, znači puno za ekipu. Vidio sam da utrčava iza obrane Engleske, gledao sam gdje bi se lopta mogla odbiti.
Koliko znači da Hrvatska ima zdravog Perišića?
Stanišić: Sigurno je to bitno, možda je to nedostajalo prije dvije godine. On uvijek ima tu želju, da da i više nego što je dao, on je možda naš "most clutch player" u povijesti.