Vlado Lemić, Abramovičev i Mijatovićev agent bez licence, zapeo na "sići" za Badelja
Foto: AFP, Brabansdagblad.nl
SPORTSKOG direktora HSV-a Franka Arnesena optužili su da je platio milijun eura previše za transfer Milana Badelja iz zagrebačkog Dinama. Informacija se pojavila prije tjedan dana, a sinoć je potvrđena Fifinom istragom! Njemački mediji s punom pozornošću prate slučaj prodaje Milana Badelja koja je podsjetila na dobre stare veze Franka Arnesena i Vlade Lemića.
Naime, Arnesen je prema sumnjama Fife i njemačkog saveza, isplatio odštetu dvojici menadžera koji su radili oko Badelja, a to je potvrdio i službeni zastupnik dojučerašnjeg kapetana Modrih. "Bio je to vrlo loš posao za HSV. Cijena je prenapuhana jer su novac dali još jednom nogometnom agentu. Badelju je ugovor isticao u ljeto 2013. godine, nije ga želio produžiti već prijeći u HSV, stoga nije nikako bilo potrebno potrošiti 3,5 milijuna eura", rekao je Dejan Joksimović.
Arnesen je na ove napade odgovorio činjenicom kako se u posljednji trenutak u borbu za Badeljev potpis uključio i Fenerbahče. "U posljednji trenutak, taman pred potpis za HSV, u Dinamo je stigla i ponuda Fenerbahčea koji je bio spreman odmah platiti četiri milijuna eura. Mi smo igrača dobili za milijun eura manje i mislim da smo dobro prošli", rekao je Arnesen, nekadašnji pouzdanik Chelseaja.
Dodaje da je miran i da pojedinci žele napraviti priču iz ničega. Priča, čini se, ipak postoji.
Vlado Lemić nema licencu, a prodao je Modrića, Eto'a, Huntelaara...
Vlado Lemić, čovjek koji je odradio i prodaju Luke Modrića (inače kum Peđe Mijatovića) po svemu sudeći je sporna fizička osoba kojoj je isplaćen novac od transfera Dinamova kapetana. Iako nije licencirani Fifin menadžer, pa posao vodi njegov brat Zoran Lemić.
Da bi predočili o kakvom je točno poslu riječ, treba reći ponešto o karijeri Vlade Lemića. 46-godišnji Srbin rođen u Zagrebu nakon skromne nogometne karijere u banjalučkom Borcu okrenuo se nogometnom biznisu. Danas je jedna od najutjecajnijih figura tržišta. Tituliraju ga prvim igračem iz drugog plana.
Njegov prvi veliki posao bio je transfer tada 21-godišnjeg Mateje Kežmana u PSV 2000. godine. Bio je to početak intenzivne suradnje u kojoj je Lemić postao dio PSV-ovog tima. Brat Zoran bio je lociran u Južnoj Americi i trgovina s Nizozemskom je cvala. U Europu su stigli Farfan, Heurelho Gomes i mnogi drugi igrači. Lemić je u PSV-u bio u službi za vrijeme Hiddinka i Koemana, a tu se i sprijateljio s Frankom Arnesenom. Aktualni HSV-ov direktor povezao ga je s Romanom Abramovičem. Poznato je da je PSV praktički satelit Chelseaja koji im šalje igrače na regrutaciju.
Lemić iz Eidenhovena nije otišao uz srdačne pozdrave. Novi menadžer Reker optužio ga je da ubire profit iz klupskih transfera zajedno s bivšim trenerom Valckxeom te da ispostavlja račune za poslove za koje nitko ne zna da je u njima uopće sudjelovao. Navodno je Lemić objašnjavao da je hlađenjem drugih kupaca držao cijene igrača "u normali", pa je PSV-u omogućavao lakšu i jeftiniju kupnju. Sprski menadžer povukao je sve svoje igrače iz PSV-a i prebacio se na Real gdje ga je dočekao kum Mijatović. Prvi pravi posao bio je transfer Drenthea za 14 milijuna eura, a potom i Huntelaara iz Ajaxa u Madrid za 27 milijuna eura.
2008. godine Abramovič je pozvao Lemića upomoć prilikom potrage za nasljednikom Avrama Granta. Lemić ga je povezao sa Ancelottijem i Spallettijem, no trener je postao Scolari. Lemić je održavao kontakt i s Arnesenom te je s njim išao na skautske turneje. Kada je Arnesen iz Chelseaja otišao u HSV, Lemić je želio Mijatovića zaposliti na Stamford Bridge. Nije uspio. Lemić i Mijatović, koji se također uključio u trgovinu nakon što je dobio otkat u Realu, sudjelovali su u transferu Samuela Eto'a u Anži iz Mahačkale.
HSV-u prijeti gubitak bodova!
"Zasad nemamo nikakvu informaciju iz Fife", izjavio je za Morgenpost HSV-ov glasnogovornik Jörn Wolf, komentirajući vijest da Međunarodna nogometna federacija istražuje transfer Milana Badelja, a sve sukladno prijavi od strane njemačkog saveza.
I Sport Bild navodi da je Arnesen navodno platio pozamašnu proviziju nelicenciranih predstavnicima u transferu hrvatskog reprezentativca. Reagirala je Njemačka udruga nogometnih agenata (DFVV) koja se žalila Njemačkom nogometnom savezu, a cijeli je slučaj na kraju završio kod Fife.
"Naš je glavni cilj istražiti je li bilo nepravilnosti u ovom transferu", rekao je za Sky News izvršni direktor saveza Gregor Reiter.
''Prema članku 32, paragrafu 2 FIFA-ina Pravilnika o nogometnim agentima, za međunarodne je transfere odgovorna FIFA i zato smo joj proslijedili slučaj'', objavio je savez u službenom priopćenju.
U obranu Franka Arnesena stao je i predsjednik HSV-a Carl Jarchow.
"Svi smo se u upravi složili s visinom odštete i smatrali smo da su uvjeti razumni"
Prema najgorem scenariju, pišu njemački mediji, HSV bi mogao ostati bez nekoliko bodova ukoliko istraga FIFA-e pokaže da je doista bilo nepravilnosti u transferu.

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati