Evo kako je himna Irana dočekana u Los Angelesu
IRANSKA nogometna reprezentacija protiv Belgije igra utakmicu 2. kola skupine G Svjetskog prvenstva protiv Belgije na stadionu SoFi u Los Angelesu, no njihov je nastup na turniru obilježen ogromnim logističkim problemima. Zbog zategnutih političkih odnosa sa Sjedinjenim Državama, momčad se suočava s dosad neviđenim ograničenjima.
Poseban režim putovanja
Naime, iranskoj reprezentaciji nije dopušteno boraviti na američkom tlu tijekom prvenstva, već u zemlju smiju ući isključivo na dan utakmice. Tako su i uoči dvoboja s Belgijom stigli kratkim letom iz svoje baze u Meksiku. Pod istim su uvjetima u Los Angelesu igrali i prvu utakmicu protiv Novog Zelanda. Odmah po završetku susreta, momčad se mora vratiti u Meksiko.
Zvižduci tijekom intoniranja himne
Uoči početka utakmice, dok je s razglasa svirala iranska himna, reprezentativci su se u znak zajedništva zagrlili na centru terena. S dijela tribina začuli su se glasni zvižduci, a pretpostavlja se da su došli od američkih državljana na stadionu.