Fuchsov savjetnik: Analizirat ćemo uredbu o koeficijentima i ispraviti greške
GLAVNI savjetnik ministra znanosti i obrazovanja Božo Pavičin izjavio je da ima dovoljno vremena za analizu nove uredbe o koeficijentima i ispravljanje eventualnih pogreški, istaknuvši da su stalna povećanja plaća zadnje četiri godine dobar zalog za odnose povjerenja.
Pavičin se u izjavi novinarima osvrnuo na kritike nove uredbe o koeficijentima koje su predstavnici Nezavisnog sindikata znanosti i visokog obrazovanja i Sindikata Preporod iznijeli na konferenciji za novinare ispred Ministarstva znanosti i obrazovanja, rekavši da "nema potrebe ni za kakvu histeriju".
"Mi iščekujemo da će se to dobro sagledati, ne na ovakav histeričan način"
Sindikatima je dan rok da se izjasne upravo da bi se vidjelo jesu li sva bivša radna mjesta obuhvaćena, s obzirom na to da je broj radnih mjesta, odnosno njihovih naziva, u ovoj uredbi znatno smanjen. "Mi iščekujemo da će se to dobro sagledati, ne na ovakav histeričan način da se sazivaju presice unaprijed, a da se još ništa nije pažljivo analiziralo, nego da se detaljno analizira. Ako ima nelogičnosti, dapače, ispravit će se", rekao je Pavičin novinarima.
Pavičin je ocijenio da je riječ o najvećem jednokratnom povećanju plaća u novoj povijesti te da do 1. ožujka ima dovoljno vremena za daljnje razgovore. Osim toga, u zadnje četiri godine plaće su se konstantno povećavale, rekao je Pavičin, dodavši kako misli da je to "dovoljan zalog za budućnost" te da se kaže kako se i tako misli o učiteljima, profesorima i zaposlenima u visokom obrazovanju.
"U ove četiri godine plaće se konstantno povećavaju"
Pavičin je ocijenio da u zahtjevima pojedinaca iz sindikata, ne misleći na članove i ljude zaposlene u obrazovanju, "ima određenih političkih konotacija" i nelogičnih izjava.
"U ove četiri godine stvarno se pokazalo da smo dobro surađivali sa sindikatima. Plaće se konstantno povećavaju. Bilo je povećanje plaća i u godini kad su ljudi u privatnom sektoru dobivali otkaze i to od prvog dana. U 2021. godini plaća je rasla 2 posto, a BDP je pao 8 posto. Ako to nije zalog za budućnost da će se plaće povećati, najviše moguće, onda stvarno ne znam što je", zaključio je Pavičin.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati