Policija traži kuma Adriana Čupića, Stipe Božić i njegov brat bili na obavijesnim razgovorima
NAČELNIK Ureda ravnatelja policije, Krunoslav Borovec, jučer je rekao kako obrada u slučaju ubojstva 34-godišnjeg Adriana Čupića, bivšeg pripadnika 1. gardijske brigade - Tigrova i navodnog zaštitara Simone Gotovac "ide u jako dobrom smjeru" te kako smatra da će o tom slučaju uskoro biti novih informacija.
Jedna od takvih novih informacija, prema pisanju Jutarnjeg lista, ona je da policija traga za Čupićevim vjenčanim kumom, 38-godišnjim Vilimom Karlovićem, koji je također bio pripadnik Tigrova i jedan je od sedmorice preživjelih s Ovčare te je u Haagu svjedočio protiv "vukovarske trojke" - Veselina Šljivančanina, Mile Mrkšića i Miroslava Radića.
Policija za Karlovićem, koji je ujedno i vjenčani kum Vlade Božića, brata poznatog boksača Stipe Božića, traga jer ga žele ispitati vezano uz slučaj Čupićeva ubojstva. Na obavijesnim su razgovorima, među desecima ispitanih, bili i braća Božić.
"Bio sam u petak na policiji i inspektori su me pitali znam li gdje je Karlović. No, s njim sam se posljednji put čuo u četvrtak. Ja sam bio u Hercegovini, odakle mi je rodom žena. Razgovarali smo u vezi popravka Golfa. Vjerojatno su me zvali na policiju jer sam s njim kontaktirao tog dana, a na obavijesnom razgovoru bio je i moj brat Stipe", rekao je Jutarnjem listu Vlado Božić.
Vilim Karlović s obitelji živi u Vukovini, pokraj Velike Gorice, a od 30. listopada, dana kad je Čupić ubijen, gubi mu se svaki trag, a čak se navodno ni supruzi ne javlja na mobitel.
Svjedok protiv "vukovarske trojke" i član borilačkog tima Stipe Božića
Osim po svjedočenju protiv "vukovarske trojke", Vilim Karlović je javnosti poznat i kao član borilačkog tima Stipe Božića, zadužen za organizaciju mečeva. I sam Karlović je vrstan sportaš - od djetinjstva se bavio nogometom, a kao tinejdžer je trenirao karate i full contact.
Upravo je u full contactu zaredao brojne sportske uspjehe - 1987. godine je na prvenstvu Jugoslavije u Portorožu postao seniorski prvak bivše republike. Istu je titulu osvojio i 1988., 1990. i 1991. godine. Osim brojnih sportskih uspjeha na području Zagreba, Hrvatske i Jugoslavije, bilježio je uspjehe i na međunarodnim natjecanjima. Tako je 1987. godine, na svjetskom prvenstvu u Muenchenu, zauzeo peto mjesto u ukupnom poretku.
Ratne 1991. godine, našao se na prvoj crti bojišnice, kao pripadnik Tigrova. Nakon pada Vukovara, 22. studenog 1991. godine, završio je u logoru Sremska Mitrovica. U razmjeni, 22. svibnja 1992. godine, biva oslobođen. Kako je sam rekao u svom svjedočenju pred haškim sudom, u preživljavanju Ovčare su mu pomogla poznanstva s neimenovanim pripadnikom JNA zvanim "Štuka" te još dvojicom pripadnika srpskih snaga - Predragom Milojević "Kinezom" i Markom Ljubojom "Marom".
I.M.
Foto: Index/ezadar.hr

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati