Prijevremeno rođenu djevojčicu u Indiji živu su zakopali. Potpuno se oporavila
![Prijevremeno rođenu djevojčicu u Indiji živu su zakopali. Potpuno se oporavila](https://ip.index.hr/remote/bucket.index.hr/b/index/480f2f9b-25cf-4208-b261-e978efa7ae22-babyindia.jpg?width=765&height=427)
DJEVOJČICA u Indiji je rođena prerano te je zakopana živa u glinenoj posudi. Njezin liječnik kaže kako se potpuno oporavila, javlja BBC.
Dovezena je u bolnicu u kritičnom stanju, imala je sepsu i opasno nisku razinu trombocita sredinom listopada. Sad je dobila na kilaži i njezino disanje se normaliziralo, a razina trombocita je unutar preporučenih parametara, rekao je pedijatar Ravi Khanna.
Slučajno pronađena
Njezini roditelji nisu poznati, a vlasti će je nakon određenog perioda dati na posvajanje. Zasad se nalazi u lokalnom domu za djecu u okrugu Bareilly koji se nalazi u saveznoj državi Uttar Pradesh.
Slučajno ju je pronašao mještanin koji je pokapao vlastitu mrtvorođenu kćer. Hinduisti inače kremiraju mrtve, ali bebe i mala djeca se nerijetko pokapaju. Mještanin navodi kako je kopao rupu, a u jednom trenutku je lopatom razbio glinenu posudu te u njoj pronašao bebu.
Djevojčica je prvo prevezena u lokalnu bolnicu, ali je zbog teškog stanja prebačena u specijaliziranu pedijatrijsku bolnicu. Liječnici navode kako je rođena prijevremeno, moguće u 30. tjednu, i težila je 1,1 kilogram kad je stigla u bolnicu. Imala je temperaturu i nizak šećer.
"U utorak, kad smo je vratili u lokalnu bolnicu, težila je 2,57 kilograma. Hrani se na bočicu i potpuno je zdrava", rekao je pedijatar Ravi Khanna.
Nije poznato koliko je beba bila pod zemljom i doktori tvrde da mogu samo pogađati.
Roditelji još uvijek nepoznati
Trenutno traje potraga za "nepoznatim osobama" odgovornima za situaciju, a policija vjeruje kako su je pokopali upravo njezini roditelji.
Navode kako je slučaj u Indiji prilično razglašen, ali dosad nitko nije potvrdio roditeljstvo ili došao po nju.
Nisu navodili moguće motive, ali demografski gledano, rodni paritet u Indiji je jedan od najgorih u svijetu.
Žene i djevojčice su često diskriminirane i percipira ih se kao financijski teret, osobito u siromašnim društvenim slojevima.
![](/Content/img/loader_40px.gif)
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati