Snimka pogibije "lovca na krokodile" bit će uništena?
VIDEO snimka koja prikazuje nedavno poginulog "lovca na krokodile" Stevea Irwina u trenutku kada mu raža probada prsa te ju on neposredno prije smrti vadi iz istih, bit će najvjerojatnije uništena, objavio je CNN.
"Video snimka trebala bi biti uništena. Nikada ne bih želio da ta snimka bude prikazana. Trenutno je u posjedu policije. No, snimka nikada neće ugledati svjetlo dana, nikada." - kazao je Stainton, Irwinov menadžer i bliski prijatelj, dodavši kako je to ono što bi Irwin želio.
Stainton, koji kaže kako mu je gledanje snimke bilo zaista teško, istu je morao pogledati kako bi potvrdio što se na snimci nalazi.
Bliski prijatelj poginulog ljubitelja životinja također je kazao kako vjeruje da je Irwin već bio mrtav u trenutku kada je izvučen iz vode, unatoč pokušajima njegove ekipe koja se nalazila u gumenom čamcu da ga oživi te što prije dođe do kopna gdje je Irwina čekao helikopter za hitnu pomoć. Gumeni čamac Irwinu je koristio kako bi ga s lokacija gdje su snimali prevozio do njegova istraživačkog broda CrocOne.
44-godišnji Irwin, koji je gledatelje osvojio svojom neuobičajenom televizijskom emisijom o krokodilima, te jednom prilikom izazvao i zgražanje javnosti nakon što je ugrozio život djeteta dovodeći ga u neposrednu blizinu krokodila, u vrijeme kada je poginuo radio je - pomalo ironično - dokumentarac o najsmrtonosnijim životinjama oceana.
"U vodi je bio jednako dobar kao i na kopnu. Osjećao se ugodno na svim mjestima gdje je bilo divljeg života. Ronio je već 10 do 15 godina... Nikada nisam ni pomislio da će poginuti od uboda raže, budući je već bio navikao na njih." - kazao je Stainton, dodavši kako su on, Irwin i liječnik koji se nalazio sa snimateljskom ekipom upravo dan ranije razgovarali o ražama te njihovim smrtonosnim ubodima. No, raže nisu trebale biti dijelom materijala snimanog za TV show.
Naime, iako se nedaleko obale Port Douglasa u Australiji nalazio povodom snimanja dokumentarca za Animal Planet Channel, loše vrijeme na nekoliko je dana onemogućilo snimanje tog dokumentarca, pa je Irwin u ponedjeljak odlučio snimiti materijal za novi televizijski show na kojemu je radio.
Irwin i njegov snimatelj zaronili su kako bi snimili materijal za emisiju o koraljnim grebenima. Irwin je plivao iznad raže koja se skrivala ispod pijeska, nakon čega je smrtonosna riba naglo zaplovila prema površini te svojom 20 centimetara dugom bodljom probila prsa nesretnog istraživača.
Nakon nesreće Irwinovo je tijelo u utorak premješteno u Beerwah u jugoistočnom Queenslandu.
Prema riječima Irwinova prijatelja, koji je nazočio šestosatnom letu kada je tijelo poginulog preveženo u grad u kojemu je živio, Irwinova supruga Terri vrlo se teško nosi s iznenadnom smrću svoga supruga. Osim supruge, Irwin je iza sebe ostavio i dvoje djece, 8-godišnju Bindi Sue i 3-godišnjeg Roberta.
U jednomu od intrevjua 2002. godine, Steve Irwin izjavio je: "Umrijet ću! Želim da to barem bude snimljeno!". No, Irwin je to izjavio svojim uobičajenim, šaljivim tonom, ni ne sluteći da će se njegove riječi obistiniti.
Iz tvrtke Discovery Communications, koja je Irwina i proslavila, izjavljuju da nema nikakve istine u glasinama da će snimka, koja je trenutno u posjedu policije u Queenslandu, biti puštena u javnost.
No, mnogi smatraju kako je samo pitanje vremena kada će video snimka, koju mnogi već sada proglašavaju jednim od najtraženijih snuff filmova, "procuriti" na internet.
Državni pogreb kojega je za Irwina ponudio premijer australske države Queensland Peter Beattie, otac poginulog istraživača je odbio.
Steveov otac Bob Irwin kazao je kako je njegov sin bio samo "običan momak" te bi kao takav htio biti i pokopan. No, posljednju je riječ o državnom pogrebu Bob Irwin ipak ostavio Steveovoj udovici Terri, koja se po tom pitanju još uvijek nije izjasnila.
Mark Button, iz turističke agencije Moby Dick Tours, a koji već 20 godina vodi turiste u obilazak "grada raža", 8 kilometara udaljenog od otoka Grand Cayman, kazao je kako će se obilazak obitavališta pedesetak raža, tijekom kojega turisti imaju priliku i ručno hraniti raže lignjama, nastaviti unatoč tragičnoj pogibiji slavnog istraživača.
"Te ribe ljudi ručno hrane već više od dva desetljeća. One same dolaze i igraju se s nama jer im nudimo hranu." - kazao je Button, dodavši kako raže svoju smrtonosnu bodlju koriste kako bi se zaštitile od prirodnih grabežljivaca kao što su morski psi, no da čovjeka ne smatraju prijetnjom.
Međutim, turistički vodič svoje klijente ipak upozorava da izbjegavaju nagle pokrete te da ruke drže podalje od repa raže.
B.S.

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati