Prva "nula" u Brazilu: Iran i Nigerija odigrali dosad najlošiju utakmicu SP-a

DOČEKALI smo i prvi remi na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Brazilu. Dvanaesta utakmica turnira, između Irana i Nigerije u skupini F, završila je bez golova.

Arena Baixada poluprazna je dočekala okršaj momčadi zemalja koje zajedno predstavljaju čak 2,5 posto svjetskog stanovništva. Obzirom na prikazano na terenu, sa 39 tisuća gledatelja na tribinama itekako mogu biti zadovoljni, no ne i rekacijom navijača tijekom i nakon utakmice.

Igrači obiju momčadi ispraćene su u svlačionicu zvižducima, i na poluvremenu i na kraju, zbog slabe i neatraktivne igre.

Nigerija je pokazala više želje, stvorila i više prilika te pritisnula Irance na njihovu polovicu veći dio susreta. Iranci su najbolju šansu imali u 34. minuti kada je ubačaj iz kornera Reza Ghoochannejhad glavom sa pet metara poslao ravno u vratara.

U prvom susretu ove skupine Argentina je sinoć u Rio de Janeiru svladala BiH sa 2:1.