City srušio Arsenal i plasirao se u osminu finala FA Cupa. Pogledajte gol odluke

MANCHESTER CITY plasirao se u osminu finala FA Cupa pobjedom na Arsenalom 1:0 golom Nathana Akea u 64. minuti. Arsenal je bio bolja momčad u prvom poluvremenu, ali nije uspio realizirati nijednu od tri situacije u kojima su bili Tomiyasu i novi igrač Trossard.

City je u nastavku zaigrao nešto bolje, a bolju igru naplatio je u 64. minuti. Julian Alvarez je lijepim udarcem s 20-ak metara pogodio stativu od koje se lopta odbila Jacku Grealishu. On ju je držao nekoliko sekundi i onda je ostavio Akeu koji je u maniri napadača preciznim udarcem pogodio suprotni kut.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL

City je tako došao do pete uzastopne pobjede protiv Arsenala u svim natjecanjima, ali je u Premier ligi i dalje iza Artetine momčadi. Arsenal ima pet bodova prednosti i utakmicu manje i nada se da može do prvog naslova prvaka nakon 2004. godine.