Svjetsko prvenstvo 2018.

FIFA: Milijarda ljudi je gledala finale SP-a, a onda je Mbappe napravio Hrvatskoj ovo

HRVATSKA je prije tri godine igrala finale Svjetskog prvenstva u kojem je izgubila od Francuske (4:2), a krovna kuća svjetskog nogometa FIFA prisjetila se te utakmice.

Finale je gledalo više od milijardu ljudi

Francuska je povela u 18. minuti nakon autogola Mandžukića, ali samo 10 minuta kasnije Perišić je izjednačio na 1:1. U 38. minuti Griezmann je iz penala zabio za novo vodstvo, a onda su Pogba (59') i Mbappe (65') doveli Francusku na korak do titule. Mandžukić je u 69. minuti vratio nadu momčadi Zlatka Dalića, ali Hrvatska nije mogla više od toga.

FIFA se prisjetila ovog susreta koji je prije točno tri godine odigran u Moskvi pred više od 78 tisuća navijača. Glavni sudac utakmice bio je Nestor Pitana iz Argentine.

"Prije tri godine 1.12 milijardi ljudi je gledao finale Svjetskog prvenstva. Svjedočili su kako Kylian Mbappe postaje prvi tinejdžer nakon 60 godina koji je postigao gol u finalu, dok je Francuska postala prva reprezentacija nakon 1970. godine koja je zabila minimalno tri gola u finalu", objavila je FIFA na službenoj stranici Svjetskog prvenstva na Twitteru.

Hrvatska je u nokaut-fazi tri puta igrala produžetke

Hrvatska je na putu do finala bila prva u skupini D ispred Argentine, Nigerije i Islanda, a onda je u nokaut-fazi nakon penala izbacila Dansku i Rusiju, dok je Engleze pobijedila nakon produžetaka.

Francuzi su u skupini C iza sebe ostavili Dansku, Peru i Australiju, a onda su u regularnih 90 minuta bili bolji redom od Argentine, Urugvaja i Belgije.