Francuz igrao skoro cijelo poluvrijeme sa zlatnim lancem

FRANCUSKI reprezentativac Jules Kounde u utakmici protiv Poljske u osmini finala Svjetskog prvenstva igrao je 42 minute sa zlatnim lancem oko vrata. Nošenje nakita inače je zabranjeno u nogometnim utakmicama kako bi se igrači zaštitili od ozljeda. No sudac Jesus Valenzuela nije to primijetio sve do kraja prvog poluvremena, kad je Koundeov nakit uklonio pomoćni trener reprezentacije.

Francuska je u utakmici protiv Poljske povela 1:0 u 44. minuti. Kylian Mbappe pronašao je Oliviera Girouda na drugoj stativi, a centarfor Francuske bio je precizan za vodstvo aktualnih svjetskih prvaka. Mbappe je zabio za 2:0 u 74. minuti nakon asistencije Dembelea.

Mbappe je zabio još jedan gol za Francusku, a Lewandowski je na samom kraju s bijele točke pogodio za konačnih 3:1. Giroud je ovim svojim pogotkom postao najbolji strijelac u povijesti svoje reprezentacije. Zabio je 52 pogotka te prestigao Thierryja Henryja koji ima 51.