KARATE

Hrvatica Lucija Lesjak svjetska prvakinja u karateu

HRVATSKA  karatistica Lucija Lesjak svjetska je prvakinja u konkurenciji mlađih seniora u teškoj kategoriji (+68 kg) na Svjetskom juniorskom prvenstvu u karateu u Santiagu.

U 1. kolu Lesjak je bila slobodna, a potom je pobijedila Ruskinju Sunitu Kalimovu 7:4 , Peruanku Gianellu Lozano 6:0 i  Amerikanku Cirrus Lingl s 5:4. U poluzavršnici je bila bolja od Meksikanke Nadie Michel Galarzo Aguirre s 3:1, da bi u finalnom susretu Lesjak nadmoćno svladala Austrijanku Loru Ziller s 5:1.

Hrvatska je ukupno osvojila dva odličja na SP-u za kadete, juniore i mlađe seniore u glavnom čileanskom gradu Santiagu. Osim zlata Lucije Lesjak, Laura Lisac osvojila je kadetsku broncu u kategoriji +54 kg. Najviše uspjeha imali su karatisti Egipta koji su osvojili 19 medalja, od toga sedam zlatnih, slijede predstavnici Turske i Francuske.

Na Svjetskom prvenstvu u Čileu sudjelovalo je 1557 natjecatelja iz 96 zemalja.