Ženski rukometni Euro

Hrvatska srušila negativni rekord Eura

HRVATSKE rukometašice doživjele su poraz u polufinalu Europskog prvenstva. Bolja je s 30:19 bila Francuska, branitelj naslova.

U prvih pola sata Hrvatska je uspjela uputiti samo osam udaraca u okvir francuskog gola i zabila samo pet golova, najmanje u povijesti polufinala na Eurima u prvom poluvremenu. Do sada je negativni rekord držala Mađarska, koja je na Euru 1998. protiv Norveške (18:34) zabila osam golova u prvom poluvremenu. Takva obrana Francuske u prvih 30 minuta je praktički riješila utakmicu jer su braniteljice naslova u drugo poluvrijeme ušle s 10 golova prednosti.

Najteži poraz u povijesti polufinala na Eurima je doživjela Mađarska, opet od Norveške. Prije 16 godina Norveška je slavila 44:29. Nakon prvog poluvremena plašili smo se da bi mogao pasti još jedan negativni rekord, ali srećom Hrvatska je u nastavku igrala puno bolje i hrabrije te na kraju izgubila s 11 razlike.

U drugom polufinalu sastaju se Norveška i Danska.