Marin Čilić poražen od Troickog u prvom kolu Toronta

HRVATSKI tenisač Marin Čilić poražen je u prvom kolu jakog ATP turnira u Torontu na kojem je postavljen za jedanaestog nositelja. Čilića je u dva seta porazio srpski tenisač Viktor Troicki rezultatom 6:4, 7:6.

Zanimljivo, ovo je bio njihov šesti međusobni dvoboj na tvrdoj podlozi, a nakon pet pobjeda Čilića, ovo je prvo slavlje Troickog.

U četvrtom gemu prvog seta Čilić je, pri svom 2:1 vodstvu, izborio četiri break-lopte. Troicki ih je sve do jedne spasio i dobio gem breaknuvši odmah u prvom sljedećem gemu Čilića, i to iz jedine break-prilike. Bilo je to Troickom dovoljno za pobjedu u prvom setu.

Čilić nakon tog preokreta nije više došao niti do jedne break-lopte. U drugom je setu najbolji hrvatski tenisač spasio dvije takve situacije. Konačno je pao u 13. gemu, u kojem je Tipsarević poveo 4:0 pa potom i 6:1. Završilo je 7:2.

Turnir u Torontu igra se na tvrdoj podlozi uz nagradni fond od 2,43 milijuna dolara. Ulazi u kategoriju Mastersa 1000.