Nevjerojatne brojke. Kovačić je odigrao kao Matthäus 1990.

MATEO KOVAČIĆ odigrao je najbolju utakmicu reprezentativne karijere u 4:1 pobjedi Hrvatske protiv Kanade na Svjetskom prvenstvu.

Nakon primljenog gola u drugoj minuti i uvodnih 20 minuta u kojima je Kanada bila bolja, Hrvatska je došla sebi. Tu je posebno briljirao Kovačić koji je sjajno koristio činjenicu da su ga Kanađani agresivno napadali te ostavljali ogroman prostor iza leđa vezne linije. Nogometaš Chelseaja je kretnjama i driblinzima razbijao suparničke linije, konstantno kreirao višak u igri i donosio loptu u zadnju trećinu.

Kovačić je protiv Kanade imao pet oduzetih lopti i kreirao je četiri šanse uz 93 posto točnih dodavanja. Takve brojke na Svjetskom prvenstvu nisu viđene još od 1990. godine i nastupa Lothar Matthäusa protiv Jugoslavije (6/5/95%).

Kovačiću je to bio 86. nastup za Hrvatsku. Dosad je zabio tri gola i upisao osam asistencija.