Prvi put nakon 36 godina Mađar osvojio ATP naslov

Hina/EPA

MAĐARSKI tenisač Marton Fucsovics (26) pobijedio je u finalu ATP turnira u Ženevi Nijemca Petera Gojowczyka 6:2, 6:2 i osvojio svoj prvi turnir u karijeri.

Fucsovics (ATP 60.) je Mađarskoj donio prvi ATP naslov još od Balazsa Taroczya i 1982. godine.

Iako je 11 mjesta bolje plasiran na ATP ljestvici, Gojowczyk je nakon malo više od sat vremena igre morao priznati poraz.

Thiemu 10. naslov karijere

Austrijski tenisač Dominic Thiem pobjednik je ATP turnira u Lyonu s nagradnim fondom od 561.345 eura.

U finalu je prvi nositelj s 3:6, 7:6 (2), 6:1 svladao Francuza Gillesa Simona te u svom 16. finalu došao do jubilarnog, 10. naslova.

Thiemu je to bila i 200. pojedinačna pobjeda u karijeri, a u međusobnim dvobojima sa Simonom vodi 7:2.